FANTAISIE

KONCERT FORTEPIAN & FLAMENCO


JAN OLESZ & MAŁGORZATA MATUSZEWSKA
28 MAJA 2023 godz. 18.00

Centrum Łowicka ul. Łowicka 21 Warszawa
bilety w cenie: 50 zł / ulgowy 40 zł *

19 stycznia 2023 w Krakowie Jan Olesz (fortepian) i Małgorzata Matuszewska (taniec, choreografia) wykonali Polskie Prawykonanie „Fantaisie sur des rythmes flamenco”. Wykonanie – zarówno pianistyczne jak i choreograficzne – zyskało entuzjastyczną ocenę Pani Teresy Martin – córki kompozytora, zarazem pierwszej choreograf i wykonawczyni tańca do utworu „Fantaisie sur des rythmes flamenco”. W Centrum „Łowicka” Małgorzata i Jan zaprezentują „Fantaisie…” oraz utwory hiszpańskich i europejskich kompozytorów inspirowanych tradycją Hiszpanii.
Więcej informacji /trailer wykonania „Fantaisie sur des rythmes flamenco” KLIKNIJ TUTAJ

Radio dla Ciebie – program Beaty Jewiarz „To mi się podoba” – Zapowiedź koncertu; rozmowa z Małgorzatą Matuszewską
https://www.rdc.pl/podcast/mnie-sie-to-podoba_Yj4peTdsarFIK1FszNGm?episode=sn92ONgA82PfP2IcC8ia

Jan Olesz
Pianista, dyplom w klasie fortepianu Profesora Andrzeja Pikula w Akademii Muzycznej imienia Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Kształcił się także w Musikhochschule Lübeck pod kierunkiem Konstancji Eickhorst. W 2018 roku ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu Eleny Aleksiejuk w OSM I i II stopnia imienia F. Nowowiejskiego w Gdańsku.
Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, które prowadzili: Aquileses Delle Vigne, Waldemar Andrzejewski, Ilya Maximov, Wojciech Świtała, Michel Beroff, Vadim Rudenko, Zbigniew Raubo, Janusz Olejniczak.
Koncertuje w Polsce i za granicą (m.in. w Niemczech, Danii, Włoszech, Węgrzech, Portugalii, Chorwacji, Macedonii Północnej). Czynny uczestnik festiwali muzycznych, jak chociażby Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo!” czy Festiwalu „Gdańscy Pianiści Miastu”.
Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim, a także międzynarodowym.

* Zakup biletów przelewem na konto (z kilkudniowym wyprzedzeniem) lub przed koncertem (płatność gotówką lub kartą)
Odbiór biletów zakupionych przelewem w sekretariacie przed wydarzeniem w godzinach pracy sekretariatu lub w dniu koncertu przed samym wydarzeniem.
Dane do przelewu:
Centrum Łowicka
konto: 57 1240 5918 1111 0000 4909 2927
W treści przelewu: imię i nazwisko, nazwa wydarzenia, data wydarzenia oraz rodzaj biletu