Taniec nie zna granic

Program kulturalny Małgorzaty Matuszewskiej pokazujący związki i wpływ tańca hiszpańskiego na świat tańca – inspiracje, artyści, narodziny nowych form i technik.

Program został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Związku Artystów Scen Polskich – Stowarzyszenie ZASP.

Polscy Artyści i świat Tańca Hiszpańskiego

Nowy cykl programu „Taniec nie zna granic” którego bohaterami są polscy artyści tańca którzy pokochali taniec hiszpański i prezentowali go na scenach z wielkim powodzeniem, a ich taniec odzwierciedlał ówczesne trendy w sztuce tańca hiszpańskiego.

Cztery odcinki cyklu zostały poświęcone Leonowi Wójcikowskiemu, Natalii Lerskiej i Teresie Kujawie. Goście cyklu: odcinek drugi Joanna Białek i Zbigniew Rymarz; odcinek trzeci Leszek Potasiński, odcinek czwarty Maria Kijak – Rakowska.
Wszystkie odcinki dostępne są bez ograniczeń na Kanale YouTube Małgorzaty Matuszewskiej

Patronat Medialny cyklu magazyn TANIEC – jedyne polskie pismo całkowicie poświęconym tej dziedzinie artystycznej.

odc.1 Leon Wójcikowski & Trójgraniasty Kapelusz

odc.2 Natalia Lerska & Flamenco

odc.3 Teresa Kujawa & Federico García Lorca

odc.4 Teresa Kujawa & Hiszpańska Pasja

Taniec Hiszpański i świat tańca

Pierwszy cykl programu kulturalnego „Taniec nie zna granic” Małgorzaty Matuszewskiej, pokazujący związki tańca hiszpańskiego ze światem tańca.
Taniec hiszpański od wieków oddziaływał na świat tańca, podobnie formy tańca i techniki taneczne świata wpływały na taniec hiszpański. Złożona droga sztuki tanecznej nie zawsze jest dla nas, żyjących współcześnie, oczywista. Często ślady na tej drodze zostały zatarte przez czas, a czasem po prostu o nich nie pamiętamy.
Odcinek pierwszy poświęcony został w szczególności tańcom TANGO i RUMBA – ich afrokubańskim korzeniom sięgającym KONTREDANSA i zrodzonej z niego HABANERY.